Ile kosztuje malowanie ścian?

house-home-hydepark-8182752-l by madgerlyMalowanie to najłatwiejsza technika dekorowania ścian. Tuż za nią plasuje się tapetowanie, ale to temat na inny artykuł. Skupmy się na malowaniu. Ile zapłacimy za pomalowanie ścian w naszym pokoju? W najbardziej oszczędnym wypadku będzie to cena farby i cena narzędzi – szczotki lub wałka, kuwety, a także folii ochronnej. Mając to podstawowe wyposażenie, możemy przystąpić do samodzielnego odnawiania ścian. Najtańszym wariantem będzie wybór białej emulsji do wnętrz.

home-renovation-chicago-8182737-l by madgerlyJeszcze kilkanaście lat temu, moglibyśmy zastąpić ją wapnem klejonym, co wyszłoby nas jeszcze taniej. Nie popadajmy jednak w skrajności. Zamiast posiadać białe, nijakie ściany, warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w 5 litrowy pojemnik kolorowej farby akrylowej lub lateksowej. Tego typu farby są znacznie bardziej odporne na płowienie, można z nich również zmywać zabrudzenia. Pomimo że ich zakup będzie droższy od białej emulsji, to w dłuższej perspektywie zapłacimy mniej. Ściany pomalowane tymi farbami, wymagają rzadszego odnawiania niż ściany, do których zastosowaliśmy farby emulsyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>